تاريخ انتشار: پنج شنبه 1402/8/18
کد خبر: 76463

کتاب الکافی (16 جلدی)، تجدید چاپ شد.

کتاب شریف "الکافی" که توسط محققان پژوهشگاه قرآن و حدیث وابسته به موسسه دارالحدیث تحقیق شده و در سال 1397 منتشر شده بود تجدید چاپ شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه قرآن و حدیث، کتاب «الكافى» مهم ­ترین منبع جامع رواياتى شیعه و یکی از کتب اربعه می باشد که توسط محمد بن يعقوب بن اسحاق كلينى، جمع ‏آورى شده است.

 

این کتاب ارزشمند در پژوهشگاه قرآن و حدیث وابسته به موسسه دارالحدیث، زير نظر حجت الاسلام محمدحسين درايتى، از روى نسخه هاى متعدد تحقيق و تصحيح گرديده است.

 

مقام معظم رهبرى، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مد ظله العالی  در پيام خود به كنگره بين المللى مرحوم كلينى (ره) درباره اين تصحيح، چنين فرمودند: «به نظر اين‏جانب، چاپ عرضه شده به مناسبت اين گنگره، به خاطر تصحيح فنى بسيار خوب، مراجعه دقيق به نسخه‏ هاى اصلى، ذكر گسترده نسخه ‏بدل‏ها، جدا كردن اسانيد از متن روايات و مزاياى ديگر، اثر برجسته و ارزش‏مندى است كه با سليقه به كار رفته در آن، ان‏شاءالله، يادگارى ماندگار خواهد بود».

 

در ابتداى طبع دار الحديث، ابتدا، ارشادات و توجيهاتى از سوى حضرت آية الله العظمی شبيرى زنجانى، در مورد تصحيح كتب حديثى، به ‏ويژه كتاب« الكافى»، ذكر شده و سپس تقريظ حضرت آية الله العظمی سبحانى درج گرديده است.

 

این اثر پس از اعمال برخی اصلاحات و رفع اغلاط چاپ اول در پژوهشگاه قرآن و حدیث، با مشارکت عتبه مقدسه عباسیه تجدید چاپ شد.

 

همچنین علاقمندان می توانند جهت تهیه این کتاب به فروشگاه انتشارات دارالحدیث واقع در ابتدای خیابان معلم و یا از طریق فضای مجازی ایتا و ارسال پیام به آدرس shop_darolhadith_ir@ و یا فروشگاه مجازی به آدرس  https://shop.darolhadith.ir/  مراجعه و خریداری نمایند.